Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Над 180 казни за возачи во Скопје за брзо возење, алкохол и други прекршоци

Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе акциска контрола за...

Црна хроника2 часа

Албанец сокрил 11 килограми марихуана во својот автомобил

На излез од државта на граничниот премин Богордица,при царинска контрола на автомобил „Мерцедес“ со албански регистарски ознаки, управувано од албански...

Црна хроника2 часа

Скопјанец тешко повреден во судир на две возила

Педесетичетиригодишен скопјанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на крстосницата од ул.„Аминта Трети“ со ул.„Орце Николов“...

Регион4 часа

Од Франција депортирани 120 албански државјани

Над 120 албански државјани, баратели на азил во Франција, доброволно се вратени вчера на меѓународнот аеродром во Тирана. Со тоа...

Македонија5 часа

Сончево и топло со температури до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Само некаде по котлините ќе има услови...