Контакт

Актуелно

Култура22 минути

Град Скопје ја прогласи 2020 за година на Славко Јаневски

Градоначалникот Петре Шилегов, на денешната седница на Советот на Град Скопје, предложи 2020 да биде прогласена за година на Славко...

Свет47 минути

Грета Тунберг ќе го заштити своето име од комерцијална злоупотреба

Активистката за заштита на животната средина, Грета Тунберг, изјави дека поднела пријава да го заштити своето име и името на...

Македонија2 часа

(Видео) Кинези вербално нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш во Кина“

На социјалните мрежи кружи видео на кое се слуша како извесно лице вербално напаѓа и навредува кинески државјани во центарот...

Европа3 часа

Европскиот парламент го одобри договорот за брегзит

Европскиот парламент вечерва даде конечно одобрение на британскиот договор за излегување од Европската Унија обезбедувајќи на тој начин брегзитот да...

Свет3 часа

„Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина

„Луфтханза“, „Бритиш ервејс“, „Аустријан ерлајнс“ и „Свис“ ги запреа летовите за Кина до 9 февруари поради коронавирусот. Од Австрија последниот...