Контакт

Актуелно

Црна хроника24 минути

Хаос на „Партизанска“: Двајца скопјани се тепале, трето лице се заканувало со пиштол

На улицата Партизанска вчера бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца скопјани на возраст од 61...

Свет2 часа

(Видео) Земјоделците го блокираа Хамбург со 4.000 трактори

Германските земјоделци ги преплавија градските улици со илјадници трактори во знак на протест против новите регулативи за животната средина. Тие...

Македонија3 часа

Анѓушев за одлуката на ДКСК: Работам во согласност со Уставот и законите

„Категорично изјавувам дека во извршувањето на функцијата заменик-претседател на Владата задожлен за координација на економските ресори во целост се придржувам...

Македонија4 часа

ДКСК го затвори предметот „Тополки“

Антикорупциската комисија го затвори предметот познат како „Тополки“, во кој беше инволвиран вицепремиерот Кочо Анѓушев, а се однесуваше на изградбата...

Црна хроника6 часа

Кумановски возач скокнал од камион за да се спаси кога изгубил контрола

Кумановец на возраст од 43 години е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила додека управувал камион на патот...