Контакт

Актуелно

Регион16 минути

Еден од Србите што се вратил од Тајланд е пуштен од болница, другиот е задржан

Еден од двајцата мажи остана на инфективното одделение во Општата болница во Шабац, поради сомнение дека би можел да е...

Свет2 часа

(Видео) Иранскиот заменик-министер за здравство заразен со коронавирус

Заменик-министерот за здравство на Иран, Ираџ Харирчи, е позитивен на тестот за коронавирусот, објави иранската новинска агенција ИЛНА, додавајќи дека...

Европа2 часа

(Видео) Полупразни плоштади и улици во Милано, коронавирусот внесува немир кај посетителите

Откажани настапи на миланската опера, празни деловни простории и плоштади се слики кои доаѓаат од Милано откако коронавирусот се прошири...

Свет2 часа

Почина Хосни Мубарак

Нкогашниот египетски претседател Хосни Мубарак почина на 91 година, пренесуваат египетските медиуми. Мубарак, кој беше на чело на Египет речиси...

Свет3 часа

Хотел во Тенерифе затворен поради коронавирус

Хотел на Тенерифе, најголемиот остров во групата Канарски Острови, е под карантин и на гостите им е забрането да го...