Контакт

Актуелно

Свет42 минути

Трамп го поминува својот последен ден во Белата куќа

Во речиси напуштената Бела куќа, опкружен со голем број припадници на безбедносни служби, досегашниот претеседател на САД, Доналд Трамп го...

Свет2 часа

(Видео) Голема акција на шпанската полиција: одземени над 2 тони кокаин и уапсени 12 луѓе

Шпанската полиција заплени повеќе од два тони кокаин и уапси 12 луѓе, поврзани со мрежа на шверцери на дрога кои...

Економија4 часа

Повисоки пензии за 185 денари од 26 јануари

Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец јануари 2021 година, кои согласно законското усогласување што...

Свет4 часа

Опаѓа довербата во кинеската вакцина поради недостаток на информации

Масовните програми за јавно вакцинирање со кинеската вакцина против коронавирус се во тек во Индонезија и Турција, каде се очекува...

Свет6 часа

(Видео) Владимир Путин традиционално влезе во студената вода за Водици

Рускиот претседател, Владимир Путин, се нурна во ладната вода во Московската област на православниот празник Богојавление. Путин. Подмосковье. -20 pic.twitter.com/aVZxokcQ05...