Контакт

Актуелно

Свет21 минута

Трамп разгледува можност да формира нова политичка партија?

Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, неодамна разговарал со своите соработници за идејата за основање нова политичка партија, пренесува „Волстрит...

Европа2 часа

Силен земјотрес ја погоди Австрија

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Австрија утрово во 8.30 часот. Земјотресот е регистриран на...

Црна хроника2 часа

Казнети 65 возачи во Сарај, 15 од нив немале дозволи

Полицијата во текот на вчерашниот ден (19 јануари) продолжила со засилените сообраќајни контроли, а мерки биле преземени и на територијата...

Свет2 часа

Човек во САД минал три месеци на аеродром поради страв од коронавирусот

Полицијата на аеродромот во Чикаго уапсила човек што поминал три месеци во обезбеден дел од аеродромот. Како што изјавил, тој...

Свет2 часа

(Видео) Се разбуди Етна, најголемиот вулкан во Европа

Се разбуди најголемиот и највисок активен вулкан во Европа, Етна, објавија италијанските медиуми. Ерупцијата на лавата, проследена со облак од...