Контакт

Актуелно

Црна хроника4 минути

Малолетен велосипедист загина на патот Струга – Охрид, во него удрил автомобил

Седумнаесетгодишен велосипедист загина откако во него удрил автомобил на патот Струга – Охрид. Според информациите на МВР, вчера во 11...

Свет2 часа

Почнува судењето за убиството на Џорџ Флојд, судот во проблеми со изборот на поротници

Судењето на поранешниот полицаец од Минеаполис Дерек Човин во врска со смртта на Џорџ Флојд започнува денеска по комплексен процес...

Свет3 часа

Опозицијата ја повика Бакингемската палата да почне истрага за расизам по интервјуто на Меган Маркл

Пратеничка на Лабуристичката партија, главната опизициска партија на Велика Британија, во понеделникот изјави дека Бакингемската палата треба итно да почне...

Економија3 часа

Ново поскапување на бензините, цената на дизелот останува иста

Регулаторната комисијата за енергетика донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Цените на бензините...

Регион3 часа

Србија подготвена за дигиталните сертификати за вакцинација

Граѓаните на Србија кои се вакцинирани ќе можат, како што стојат работите, да патуваат во земјите на Европската Унија без...