Контакт

Актуелно

Црна хроника15 минути

Во Скопје уапсен кратовец со фалсификувани 1.000 евра

Полициски службеници од полициската станица Аеродром на 26 ноември уапсиле лице од Кратово поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување...

Европа30 минути

Терористoт од Виена имал намера да нападне црква

Истрагата за терористичкиот напад од 2 ноември во Виена укажува на тоа дека терористот Кујтим Фејзулаи имал намера да нападне...

Македонија57 минути

Како последица од Ковид-19 почина ортопедскиот хирург Драган Спасески

По кратко боледување како последица на коронавирусот, вчера во шеесеттата година од животот, почина докторот специјалист, ортопедски хирург Драган Спасески....

Спорт2 часа

Дресот на Марадона од култниот меч со Англија може да достине цена од 2.000.000 долари

На 22 јуни 1986 година на стадионот „Ацтека“ во Мексико Сити, Диего Марадона ги постигна двата најпознати гола во историјата...

Соопштенија3 часа

СДСМ: Граѓаните застанаа зад нас зашто со храбри и патриотски одлуки чекориме кон ЕУ

Владата преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и...