Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Вградено второто вештачко срце во Клиничката болница „Аџибадем Систина“

Второ целосно вештачко срце е вградено во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во Скопје. Со оглед на исклучително тешката и ретка...

Македонија3 часа

АД ЕЛЕМ: Понудивме пумпи за обезбедување кислород на загрозената локација, нивото е 17 сантиметри над границата

Во врска со проблемот со загрозувањето на плашицата во Студенчишки Канал, АД ЕЛЕМ информира дека како имател на водостопанска дозвола,...

Македонија5 часа

Битолскиот суд донесе пресуда против базен поради дискриминација на Роми

Основниот суд во Битола донесе пресуда против еден базен во градот поради директна дискриминација на еден Ром со тоа што...

Црна хроника5 часа

Маж се заканувал со нож во скопско казино

Двајца мажи почнале расправија што кулминирала кога едниот од нив извадил нож и почнал да се заканува. Како што соопшти...

Европа6 часа

Идентификувани нарачателите на убиството на малтешката новинарка Дафне Галиција

Идентификувани се нарачателите на убиството на новинарката Дафне Каруана Галиција, која минатата година беше убиена на Малта во атентат со...