Контакт

Актуелно

Европа12 часа

Романската обвинителка Ковеси ќе гони криминал во ЕУ

Романската обвинителка за борба против корупција Лаура Кодрута Ковеси речиси сигурнo ќе стане првата обвинителка на ниво на ЕУ и...

Европа13 часа

(Видео) Драматични снимки од спасување на пилот на Ф-16 што се урна во Франција

Француските екипи за итни случаи спасија пилот на белгиски Ф-16, кој утрово откако се катапултирал, паднал на далновод. Воениот авион...

Економија15 часа

Ќе се зголемува производството на струја од ветерниот парк во Богданци

Генералниот директор на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), Васко Ковачевски, во Богданци порача дека тамошниот ветерен парк ќе се...

Црна хроника16 часа

Тешко повреден основец кој паднал од прозорец на училиште во Велес

Во велешката полиција на 18  септември пријавен бил инцидент што се случил во основното училиште „Панко Брашнар“. Според пријавата, при...

Спорт16 часа

Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се замарај со „ОВИЕ“!

Поранешниот кошаркар, Јорданчо Давитков е сменет од селекторската функција во машката македонска сениорска кошаркарска репрезентација. Тој откако денеска доби официјалниот...