Контакт

Актуелно

Македонија6 часа

(Видео) Повторно гори во Струга

Нови пожари вечерва има на струшкото кражбрежје. Граѓаните на социјалните мрежи објавија видео за пожар кај новиот пат што го...

Регион8 часа

Уапсени четири лица за грабежот на пет милиони евра на аеродромот во Тирана

Албанската полиција соопшти дека уапсила четворица осомничени за грабежот на пет милиони евра на меѓународниот аеродром во Тирана. Во соопштението...

Спорт9 часа

Хаос во Белград! Неизвесен стартот на „мајсторката“ на АБА-финалето (видео)

Одигрувањето на „мајсторката“ на финалето на АБА-лигата помеѓу тимовите на Црвена звезда и Будуќност, засега е неизвесна по хаосот во...

Свет10 часа

Ријад: Уапсени 13 лица поради планирање напад во Саудиска Арабија

Во Саудиска Арабија се уапсени 13 лица поради планирање напад во кралството, објави државната новинска агенција СПА. Тие се уапсени...

Свет10 часа

Земјотрес со јачина од 6.3 степени ги погоди Филипините, има неколку жртви

Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Лузон, главниот остров на Филипините, а неколку лица загинаа при уривање на...