Контакт

Актуелно

Крвав четврток54 минути

Пишев на 27 април: Ако треба и ќе убиеме за Македонија

На денешното рочиште за „крвавиот четврток“, обвинителката Вилма Рускоска ги презентира смс  и вибер пораките од одземениот телефон на обвинетиот...

Македонија2 часа

Сијарто во телефонски разговор со Димитров: Почната е процедурата за азил на Груевски

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, во телефонски разговор со македонскиот шеф на дипломатијата, Никола Димитров, потврдил дека поранешниот...

Црна хроника3 часа

Автомобил излетал од патот кај Виница и се запалил, возачот тешко повреден

Дваесет и едногодишно момче од Виница е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат виничка...

Македонија3 часа

Советот за реформи во судството: Неопходно е формирање посебно судско одделение за предметите на СЈО

Советот за следење на имплементацијата на стратегијата за реформи на правосудниот систем смета дека е неопходно формирање посебно одделение во...

Македонија3 часа

ДОМ предлага глоби од 700 евра за негрижа на кучињата

Пратеничките од ДОМ, Маја Морачанин и Лилјана Поповска, подготвија предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за заштита и благосостојба...