Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

Европска недела на тестирање за ХИВ: 35% од луѓето со ХИВ не се свесни дека го имаат вирусот

Од 22 до 29 ноември, под мотото „Тестирај. Лекувај. Превенирај“ се одржува Европската недела на тестирање за ХИВ кон која, веќе шеста година по...

Македонија7 минути

Со средно образование станал наставник во Липково

Полицијата поднесе кривична пријава против Џ.Р.(62) и М.Ш.(55), двајцата од селото Матејче и против Т.Е.(37) од селото Ропаљце, општина Липково,...

Свет2 часа

(Видео) „Боинг“ се запали на небото над Лос Анџелес

Авион „боинг 777“ на компанијата „Филипини ерлајнс“ се запали по полетувањето од аеродромот во Лос Анџелес. Видеото објавено на социјалните...

Европа2 часа

Столтенберг: Турција е многу важна земја за НАТО

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во интервју за францускиот весник „Фигаро“ истакна дека Турција е многу важна земја за...

Македонија3 часа

Во МНТ свечена академија за Денот на албанската азбука

Во Македонскиот народен театар со почеток во 19:30 часот во организација на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците...