Контакт

Актуелно

Македонија15 минути

На Криволак ќе дојдат 170 американски војници за изведување на заедничка вежба

Владата донесе Одлука за влегување и престој на странски вооружени сили во земјава заради изведување на вежбовна активност. Одлуката се...

Македонија26 минути

Автобусите отсега ќе можат да превезуваат поголем број на патници, одлучи Владата

Автобусите отсега ќе може да пренесуваат патници со 75 отсто од капацитетот, наместо досегашните 50, одлучи Владата на седница. „На...

Македонија39 минути

(Видео) Костадинов: Заев е мандатар, преговараме за Влада со полн четиригодишен мандат

Во тек се разговорите и консултациите за парламентарно мнозинство и владина коалиција за четиригодишен стабилен мандат, изјави портпаролот на СДСМ...

Црна хроника1 час

Тетовец со нож се заканувал во дуќан каде како продавачка работела неговата поранешна сопруга

Полицијата поднесе кривична пријава против 28-годишен селанец од тетовскиот регион, поради сомнение дека сторил кривични дела „загрозување со опасно орудие...

Регион2 часа

Во Србија 235 новозаразени и шестмина починати

Во Србија изминатите 24 часа се регистрирани нови 235 новозаболени и шестмина починати од коронавирус. Во последните 24 часа на...