Контакт

Актуелно

Македонија29 минути

МВР го расчисти случајот со авотмобилот што изгоре во Ново Лисиче

Истрагата на МВР за инцидентот, во кој автомобил целосно изгоре во Ново Лисиче, покажала дека се работи за несреќен случај,...

Македонија2 часа

Во четири скопски општини има по повеќе од 100 заразени лица од коронавирус

Во моментот четири скопски општини имаат над 100 активни случаи на заразени од коронавирус. Најмногу заразени има во Чаир (152),...

Македонија2 часа

И Јанушев се откажа од патните трошоци

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, објави дека нема да бара пари за патни трошоци како пратеник во македонското Собрание....

Свет3 часа

Белоруските полицајци намерно прегазувани од автомобили во протестите

Најмалку осум инциденти, во кои белоруските полицајци биле намерно удрени од автомобили во движење, биле регистрирани во разни градови во...

Европа3 часа

(Видео) Во Шкотска воз излета од шините и се запали, повеќе од 30 амбулантни возила на местото на настанот

Во Абердиншир, Шкотска, воз излета од шините. Според првите извештаи, возот потоа се запалил и на местото на настанот била...