Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

Анета Симеска-Димоска назначена за в.д. директор на Државниот пазарен инспекторат

На предлог на Комисија за именување, Владата ја именува Анета Симеска-Димоска за в.д. директор на Државниот пазарен инспекторат, орган во...

Свет7 часа

Шефот на европската дипломатија повика на прекин на огнот меѓу Израел и Палестина

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и...

Македонија8 часа

Владата ќе организира јавна расправа за законот за дивоградби

Владата ја отвори дебатата за утврдување насоки во врска со предлог-законот за легализација на бесправно изградените градби, кој е вратен...

Македонија8 часа

Ѓуровски: Руските разузнавачки служби имаат продор на Балканот и во Северна Македониja

Професорот по безбедност, Марјан Ѓуровски, истакна дека Руската Федерација го искористила неснаоѓањето на Европската Унија и притоа си создала простор...

Македонија10 часа

Пендаровски: Ќе го потпишам указот доколку Собранието повторно го изгласа законот за дивоградбите

Претседателот Стево Пендаровски истакна дека доколку законодавниот дом го изгласа втор пат законот за постапување по бесправно изградени објекти, тој...