Контакт

Актуелно

Македонија8 минути

Мицкоски од Василево: СДСМ требаше малку повеќе да работат наместо да крадат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија...

Македонија1 час

(Видео) Заев од Велес: Носиме економија што нуди шанса за младите, нивното место е тука, да ја европеизираат државата

„Во секое општество, во секоја држава напредокот и развојот во голема мера зависат од младината, од младинската енергија и младинските...

Македонија2 часа

Силјановска: Мора да почнеме од право и правда, а тоа од нас го бара и ЕУ

Гордана Силјановска-Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 1 на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска посочи дека...

Свет3 часа

(Вознемирувачко видео) Објавена снимка како 16-годишен голман го удира гром на терен

Иван Заборовски, млад голман на рускиот третолигаш „Знамја Труда“ заврши во болница, откако го погодил гром на тренинг на тимот....

Спорт3 часа

Федерер: Едвај чекам повторно да заиграм тенис!

„Не сум го вратил своето најдобро физичко издание, но едвај чекам да се затегнам и повторно да заиграм тенис. Посебно...