Контакт

Актуелно

Забава2 часа

(Видео) Судијата што ѝ го причува детето на адвокатката трогна многумина

Судијата во американската државата Тенеси стана популарен поради својот потег. Неговата студентка, 27-годишната адвокатка Џулијана Ламар, полагала заклетва и тој...

Спорт8 часа

Тениски маратон во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ обезбеди полуфинале

Во меч кој траеше безмалку 3 часа, српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ загуби од австрискиот тенисер, Доминик Тим со 1-2...

Свет11 час

Девојка од Бангладеш тврди дека ја чуваат како роб и моли за помош преку „Фејсбук“

Куќна помошничка од Бангладеш, која работи во Саудиска Арабија, на „Фејсбук“ објави потресно видео во кое тврди дека била физички...

Македонија14 часа

Арменд Арслани од ДУИ e нов заменик-министер за здравство

Со 62 гласа „за“ и 17 „против“, Собранието го назначи Арменд Арслани од ДУИ за нов заменик-министер за здравство. Арслани...

Македонија15 часа

Во Битола почувствуван земјотрес со епицентар во Грција

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени и епицентар во соседна Грција, на 125 километри јужно од Скопје, беше регистриран...