Контакт

Актуелно

Свет28 минути

Трудо: Ова ќе биде тешка зима

Канадскиот премиер Џастин Трудо изјави дека ситуацијата со пандемијата мора да се држи под контрола и ги повика граѓаните да...

Култура2 часа

Битолскиот театар ги откажа претставите, потврдени се случаи на коронавирус

Битолскиот театар ги откажа претставите откако биле потврдени неколку случаи на коронавирус. „Почитувана наша публико, со жалење ве известуваме дека...

Свет2 часа

Индија ја премина темната линија од 8 милиони заболени со коронавирус

Индија ја премина „темната линија“ од 8 милиони заболени со коронавирус. Во последните 24 часа потврдени се 49.881 нов случај,...

Македонија2 часа

Протести на ВМРО-ДПМНЕ против загадувањето на воздухот

ВМРО-ДПМНЕ повика на протести поради загадениот воздух. Протестите ќе се одржат во Скопје, Битола, Струмица, Тетово и Куманово. Протестот во...

Македонија4 часа

Сончево време со температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб...