Контакт

Актуелно

Економија1 час

МЕПСО со детали за дефектот поради кој останаа без струја делови на Скопје

„Прекините на напојувањето во Скопскиот регион се резултат на неможноста да се ангажираат системските резерви кои не ни беа ставени...

Економија1 час

Бектеши: Возилата со странски регистарски таблички ќе може да се регистрираат со 50 % намалени давачки

Сите возила, кои заклучно со 1 октомври 2020 година влегле на територијата на Северна Македонија и се со странски регистарски...

Европа3 часа

Европската комисија ќе набави и од вакцините на „Модерна“

Европската комисија утре ќе одобри уште еден договор за набавка на 160 милиони дози вакцини од компанијата „Модерна“, објави денеска...

Европа4 часа

Русија ја објави цената на вакцината, ќе се прима во два наврата

Руската вакцина против коронавирусот „путник V“ на меѓународниот пазар ќе чини помалку од 20 долари за лице и ќе биде...

Македонија4 часа

Дефект во трафостаница на МЕПСО предизвика прекин на струјата во половина Скопје

Неколку скопски населби денес околу пладне останаа без струја. Од ЕВН објаснуваат дека дефектот е во трафостаница на МЕПСО, од...