Контакт

Актуелно

Македонија11 час

Топол бран од вторник со температури до 40 степени

Од вторник под влијание на многу топла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно и многу топло со натпросечни...

Црна хроника12 часа

Залутан куршум заврши во продавница во Чаир

Залутан куршум од огнено оружје заврши во продавница во Чаир. Според информациите на МВР, вчера попладне А.З.(55) пријавил во полиција дека...

Црна хроника12 часа

Автомобил излета од патот Штип – Радовиш, тешко повредени две деца

Три лица, од кои две деца, се тешко се повредени во сообраќајка што се случила на патот Штип – Радовиш....

Свет13 часа

Американка пронајдена мртва во Русија, пред смртта испратила СМС – „Се надевам дека не сум киднапирана“

Триесет и четиригодишна студентка од САД е пронајдена мртва во близина на рускиот град Нижни Новгород, источно од Москва. Едно...

Спорт15 часа

Селекторот Ангеловски e во Б-планот на Фенербахче?

Македонскиот селектор, Игор Ангеловски е еден од кандидатите за тренерското место во Фенербахче, тврди турскиот „Хуриет“, кој посочува дека турскиот...