Контакт

Актуелно

Регион18 минути

Во три црногорски градови се воведува полициски час

Од понеделник, 28 септември, до 12 октомври, поради зголемувањето на случаите на коронавирус, во три црногорски градови Никшиќ, Беране и...

Црна хроника34 минути

Тинејџер за 10.000 евра измамил брачна двојка при купување на половно „ауди“

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од...

Македонија1 час

Засилени сообраќајни контроли во Гостивар, за 60 минути напишани 60 казни

Само за еден час во денешната акциска контрола на сообраќајната полиција во Гостивар изречени се 60 санкции, пред се за...

Регион2 часа

Падна првиот снег на Бјелашница

По обилните врнежи од дожд во изминатите два дена во Босна и Херцеговина, снегот стигна на планините, поточно до врвот...

Регион2 часа

Во Словенија 184 нови случаи на коронавирус, состојбата не се подобрува

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 184 нови инфекции со коронавирус со 2775 тестови, нешто помалку од претходниот...