Контакт

Актуелно

Економија12 часа

Со шестиот пакет економски мерки поддршка од 17,8 милиони евра за 10 илјади фирми и 60 илјади вработени

Шестиот пакет-мерки, усвоен на денешната 66-та седница, опфаќа седум мерки, со кои се таргетирани најпогодените сектори од корона-кризата, со вредност...

Македонија14 часа

Акведуктот прогласен за споменик со највисок степен на заштита

Владата, на предлог од Управата за заштита на културното наследство и мислењето на Националниот совет за културно наследство, на денешната...

Македонија14 часа

ИЈЗ со неделен извештај: Намален бројот на новозаболени и починати

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, во периодот од 12 до 18 април 2021 година тестирани се вкупно...

Црна хроника16 часа

Измамен охриѓанец уплатил 4.500 евра за да добие наследство од Франција

Жител на Охрид останал без 4.500 евра, откако бил измамен преку социјалната мрежа „Фејсбук“, за што пријавил во полиција. 53-годишниот...

Свет16 часа

(Видео) СЗО: Коронавирусот се шири со застрашувачка брзина кај луѓето на возраст меѓу 25 и 59 години

Заразата со коронавирус расте со застрашувачка брзина веќе осум последователни недели, предупреди Светската здравствена организација (СЗО), додека вирусот непречено се...