Контакт

Актуелно

Македонија52 минути

Утре до 42 степени, пеколни температури до петок

Сончево и многу топло, од пладне со мала до умерена облачност е прогнозата за утре од Управата за хидрометеорологија. Ќе...

Свет1 час

Соученици на атентаторот на Трамп сведочат дека бил мета на булинг: често го малтретираа

Томас Метју Крук кој се обиде да изврши атентат на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, не бил омилен во друштвото,...

Култура2 часа

Љутков: „Галичка свадба“ е чувар на македонскиот културен и национален идентитет

Министерот за култура и туризам, Зоран Љутков, присуствуваше на традиционалната манифестација „Галичка свадба“, каде што на младенците, Стефана Димитрова и...

Македонија4 часа

СДСМ: Владата падна на првиот тест, спората реакција во Неготино опустоши 1000 хектари

Задоцнета и ненавремена беше реакцијата на надлежните и Владата на Мицкоски за справување со пожарите во Неготино и регионот, велат...

Македонија6 часа

Тошковски и Мисајловски на терен: Пожарот во Неготино е под контрола, Владата донесе одлука за 30 дневна кризна состојба

Министрите за внатрешни работи Панче Тошковски и за одбрана Владо Мисајловски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи...