Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Кумановски возач скокнал од камион за да се спаси откако изгубил контрола

Кумановец на возраст од 43 години е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила додека управувал камион на патот...

Македонија2 часа

(Видео) Одложено првото рочиште за убиството на Пино, обвинетата се појави во судницата

Во Кривичниот суд утрово беше одложено судењето за убиениот Пино Секондо поради тоа што адвокатот на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара време...

Македонија2 часа

Исечените јапонски цреши на „Максим Горки“ биле стари

Исечените 13 јапонски цреши на улицата Максим Горки беа стари и болни и на нивно место в понеделник, 18 ноември,...

Забава2 часа

Има девет години и до крајот на 2019 ќе дипломира, па потоа оди на докторат

Вундеркинд од Белгија на 9-годишна возраст студира електротехника и планира да дипломира на Универзитетот за технологија во Ајндховен до декември,...

Македонија3 часа

ВМРО-ДПМНЕ ветува укинување на даноците за младите до 29 години

Зоран Заев и СДСМ ги лажат граѓаните како што ги лажеа пред изборите во 2016 година. Наместо лагите и манипулациите...