Контакт

Актуелно

Култура41 минута

Македонскиот филм „Скаут“ на чекор до „БАФТА“ и селекција за „Оскар“

Краткометражниот филм „Скаут“ во режија на Алекс Цветков е селектиран во компетитивната програма на најзначајниот филмски фестивал за краткометражен филм...

Свет57 минути

Ирански министер за телекомуникации: Сајбер нападот на САД e неуспешен

Министерот за телекомуникации на Иран, Мухамед Џавад Азари Џароми порача преку Твитер дека американскиот сајбер напад на ирански цели не...

Европа1 час

Најмасовен протест во Прага од Кадифената револуција досега

Десетици илјади Чеси протестираа во неделата во Прага, барајќи оставка на премиерот Андреј Бабиш, што е најголем израз на општествено...

Свет1 час

Помпео: Треба да се изгради глобална коалиција против Иран

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, рече дека сака да изгради глобална коалиција против Иран за време на итните консултации на...

Регион2 часа

(Видео) Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

Граѓаните го блокирале патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните...