Контакт

Актуелно

Регион15 минути

Уапсени Алжирци кои врзале и задавиле мигрант во Сараево

Полицијата на Сараевскиот кантон уапси двајца Алжирци осомничени за врзување и давење на мигрант во Илиџа, пишува сараевскиот „Дневни аваз“....

Свет45 минути

Израел воведува тринеделен карантин

Израел од денеска воведува воведува втор тринеделен карантин, поради зголемувањето на бројот на новозаболени со коронавирус. Тринеделниот карантин ќе почне...

Регион2 часа

Обид за киднапирање на дете во Будва

Родителите на деветгодишно девојче од Будва пријавиле во полиција обид за киднапирање на нивната ќерка, која наводно непознат човек на...

Регион2 часа

Во Хрватска 234 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 234 нови случаи на коронавирус, а шест лица починале. Бројот на активни...

Свет2 часа

ООН ги повика милионерите да донираат пари за гладните

Директорот на Светската програма за храна, Дејвид Бисли, ги повика најбогатите луѓе да донираат пари за да спасат речиси 30...