Контакт

Актуелно

Регион20 минути

Пациент во БиХ преживеал клиничка смрт и по 93 дена го победил коронавирусот

Педесетгодишниот Златко Анѓелиќ од Кисељак се опоравил од Ковид-19 по 93 дена минати во болница, од кои 27 бил приклучен...

Европа45 минути

Се очекува Макрон да објави мерка за нов карантин во Франција

Францускиот претседател Емануел Макрон денес треба да воведе карантин на национално ниво (локдаун) за да се спречи ширењето на коронавирусот,...

Македонија2 часа

МОН ги објави конкурсите за ученички стипендии – воведени нови категории за техничките струки

Министерството за образование и наука информира дека од вчера започна аплицирањето за стекнување на правото на ученичка стипендија во учебната...

Македонија2 часа

Државата ќе издвои 54 милиони денари како награда за здравствените работници

Со ребаланост на буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници што се вклучени во...

Екологија3 часа

Во Средоземното Море секоја година завршуваат над 200.000 тони пластика

Повеќе од 200.000 тони пластика завршуваат во Средоземното Море секоја година, објави Меѓународниот сојуз за зачувување на природата (IUCN), со...