Контакт

Актуелно

Свет1 минута

Израел воведува тринеделен карантин

Израел од утре ќе воведе втор тринеделен карантин, поради зголемувањето на бројот на новозаболени со коронавирус. Тринеделниот карантин треба да...

Регион50 минути

Обид за киднапирање на дете во Будва

Родителите на деветгодишно девојче од Будва пријавиле во полиција обид за киднапирање на нивната ќерка, која наводно непознат човек на...

Регион1 час

Во Хрватска 234 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 234 нови случаи на коронавирус, а шест лица починале. Бројот на активни...

Свет1 час

ООН ги повика милионерите да донираат пари за гладните

Директорот на Светската програма за храна Дејвид Бисли ги повика најбогатите луѓе да донираат пари за да спасат околу 30...

Свет2 часа

Гренел: Манипулациите со Ковидот се нечуени, политичарите мислат дека Американците се глупави

„Политичарите сметаат дека Американците се глупави. Манипулацијата со Ковидот е нечуена. Јавноста мора да проговори“, објави Ричард Гренел на „Твитер“....