Контакт

Актуелно

Македонија16 минути

Викендов нестабилно време со пороен дожд и грмежи

За време на викендот се очекува времето да биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите...

Европа17 минути

ЕК резервираше 400 милиони дози на потенцијална вакцина од американска корпорација

Европската комисија (ЕК) објави дека резервирала до 400 милиони дози на потенцијална вакцина против коронавирус, којашто ја развива американската корпорација...

Македонија52 минути

Градежни работи на патот Галичник – Маврово

ЈП Македонија Пат подружница Скопје почнувајќи од денеска ќе изведува градежни работи на пат (асфалтирање) на регионален пат Р-2238 с.Галичник...

Свет1 час

Се урна авион за обука во Русија

Руското Миностерство за одбрана соопшти дека авион за обука Л-39 имал несреќа во југозападниот дел на Краснодарската Област за време...

Забава3 часа

Семејниот дом на Меган и Хари во кој ќе расте малиот Арчи

Принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) живееја во родната куќа на Меган во Лос Анџелес по напуштањето на кралските...