Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

На Табановце и Пелинце се чека околу еден час на Богородица околу 40 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските...

Македонија48 минути

Променливо облачно и свежо, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денеска се очекува променливо облачно и свежо време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално...

Македонија10 часа

(Видео) Силно невреме го зафати Кавадарци, паднати дрва, поплавени улици и подруми

Силно невреме проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер и електрични празнења вечерва го зафати Кавадарци, пишува на социјалните мрежи...

Економија10 часа

Австриски медиуми: Енергетската криза ја зафати Австрија, општините ги исклучуваат уличните светилки

Општината Фуш, во областа Пинцгау, го укина уличното осветлување во текот на ноќта, пишува весникот „Салцбургер нахрихтен“. Во текот на...

Европа12 часа

(Видео) Автомобил удрил во паб и ресторан во Вирџинија, најмалку 14 повредени

Најмалку 14 лица се повредени, од кои четворица потешко, откако возило удрило во паб и ресторан во северна Вирџинија, соопштија...