Контакт

Забава

Крем што лечи импотенција

Објавено пред

Научниците од медицинскиот колеџ „Алберт Ајншатјн“ во Њујорк произвеле нов медикамент кој би можел да помогне при лечењето на импотенцијата

Станува збор за специјален крем кој е произведен по современа нано технологија и кој нема контраиндикации, па можат да го користат сите мажи. Докторката Ира Шалип која работела на истражувањата за новиот лек тврди дека досегашните нивни истражувања покажале одлични резултати.Тестирањето врз мажите ќе започне наскоро, а кремот нема да има никакви несакани последици по организмот бидејќи се нанесува и делува локално. Со оглед на огромниот број на мажи кои имаат вакви проблеми (дури 2, 5 милиони само во Велика Британија), се очекува овој „волшебен“ крем да стане многу популарен.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Бизарно

Шведска компанија на вработените им дава слободни денови за мастурбација

Објавено пред

Шведската компанија за производство на сексуални играчки и кондоми „Лело“ ќе им дава слободни денови за мастурбација на своите вработени, пишува „ЛАД библ“.

Овие денови официјално ќе се нарекуваат „Денови на љубовта кон себе”. Вработените ќе имаат право на четири такви денови во кои ќе можат да се посветат на својата сексуална сатисфакција, а компанијата ги охрабрува за време на  тие денови да се погрижат за онолку оргазми колку што им е потребно за да се релаксираат.

И ако ова ви изгледа како тотална глупост, серијата британски истражувања покажуваат дека всушност има добра основа. Имено, резултатите од анкетата спроведена на 2000 Британци покажаа дека најсреќни ги  прават  – оргазмите.

Околу 78 отсто од нив на прашањето што ги направило среќни, тие одговориле дека тоа е оргазмот, без оглед на тоа дали го постигнале со својот партнер или самостојно. 66 отсто рекле дека по оргазмот се чувствуваат попродуктивни, а 40 отсто рекле дека придобивките од оргазмот ги чувствувале и  една недела подоцна.

Прикажи повеќе...

Естрада

Џенифер Лопез за 20 минути заработи три милиони долари

Објавено пред

Албумите на Џенифер Лопез се продаваат во платинести тиражи, а концерти одржува во целиот свет, но веројатно никогаш досега не заработила толку лесно три милиони долари.

Имено, за своето појавување на „Доха фестивал сити мол“ доби три милиони долари, два милиона чиста добивка и еден милион за покривање на трошоците за патување. Сè што требаше да стори за таа сума беше 20 минути да одговaра на прашања за себе.

Како што објавија од TMZ, Џенифер пристигнала во Катар, а потоа малку им зборувала на фановите за правата на жените, малку се фотографирала со нив и на крајот се вратила во Америка.

И тоа не е сè. Следната недела „Катар ервејс“ ќе ѝ плати 1,2 милион долари за да се појави на нивната забава во театарот „Долби“ во Лос Анџелес. Од неа се бара да се појави 20 минути, нешто да каже и да им се насмевнува на фотографите.

TMZ додава дека сè уште траат преговорите за износот за тој ангажман, а бидејќи „Катар ервејс“ веќе ги испрати покани за забавата и ја најави на својот профил на „Твитер“ како гостин, се чини дека тие ќе мора да ги прифатат сите услови на Џенифер.

Прикажи повеќе...

Забава

Најскромната кралица владее со најсреќната земја во светот

Објавено пред

Кралицата на Бутан, Џецун Пема (28), најмладата кралица во светот, ги воодушеви жителите на оваа мала земја со својата убавина и скромност.

Младата кралица, која неодамна го роди своето прво дете, потекнува од семејство што имало врски со кралското семејство, но било без титула.

View this post on Instagram

The August calendar is here for free download from www.yellow.bt! 🌻 It is an exceptional joy to see our beloved Gyalsey grow up so quickly, which is why the best thing about August is certainly our monthly desktop calendar, featuring this wonderful photograph, taken during His Royal Highness' first visit to Dechenphu Lhakhang. Dechenphu is the seat of one of Bhutan's most important protective deities, Genyen Jagpa Melen, known colloquially to the people as Ap Genyen. The deity, whose colourful story includes encounters with some of the greatest saints in Bhutan, is especially important for children born in the Thimphu Valley. #hismajesty #kingjigmekhesar #kibgofbhutan #hermajesty #queenjetsunpema #queenofbhutan #hisroyalhighness #gyalseyjigmenamgyel #princeofbhutan #dechenphulhakhang #gyenyenjagpamelen #apgenyen #buddhism #royalfamily #bhutan #beautiful

A post shared by His Majesty King Jigme Khesar (@kingjigmekhesar) on

Џецун студирала меѓународни односи и психологија во Велика Британија. Таа се свршила за кралот кога имала 21 година и предизвикала многу полемики бидејќи младата двојка го прекршила протоколот и одлучила да ѝ се спротивстави на традицијата на договорените бракови. Тие прекршиле уште една норма – живееле заедно пред да стапат во брак.

Кралот змеј, како што луѓето го нарекуваат, стана монарх во 2006 година кога татко му се откажал од престолот. Тој одлучи да ѝ ја одземе апсолутната власт на круната и да го зацврсти патот на демократијата и уставната монархија.

Интересно, во Бутан е дозволена полигамијата, а татко му го искористил тоа и се оженил со четири жени. Сепак, младиот крал одлучил дека Џецун е негова единствена сопруга.

Бутан е единствената земја во светот во која власта е убедена дека среќата е најважната цел за целото население. Правото на среќа е загарантирано во член 9 од нивниот Устав.
Затоа, среќата се смета за главен приоритет на националната политика. Владата на Бутан дури го формира Министерството за среќа, кое досега го нема ниедна земја во светот.

Бутан, кој според сите индикатори е навистина уникатно место на оваа планета, е многу помалку погоден од глобалните проблеми, како што се гладот ​​и криминалот. Луѓето живеат среќен живот, не се опседнати со модерна технологија и успешно го сочувале своето единствено културно наследство. Ова се должи на фактот дека досега тие не доживеале воено разорување или екстремна сиромаштија.
Нивниот закон забранува убивање на животните, така што голем дел од жителите се вегетаријанци.
Друг интересен аспект на животот во Бутан е тоа што шумите не се сечат – населението секогаш се обидува да засади што е можно повеќе дрвја. Централните и јужните делови на земјата воопшто не се урбанизирани – овие области се во принцип големи природни резервати со богата флора и фауна.

Во последните 20 години животниот век во Бутан е двојно зголемен, а речиси сите деца во оваа не толку богата земја одат на училиште.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија42 минути

Како се организирало бегството на Груевски – под истрага и полицајци во МВР

Две истраги во моментов се водат во Министерството за вантрешни работи за да се утврди како било организирано бегството на...

Македонија48 минути

(Видео) Бошњаковски: За екстрадицијата на Груевски прибрана е документација на 400 страници

Досега е прибрана документација на повеќе од 400 страници, со која македонското Министерство за правда ќе бара екстрадиција на Никола...

Македонија50 минути

Обвинителството: Постојат сомнежи дека службени лица му помогнале на Груевски нелегално да излезе од Македонија

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори предмет по допрен глас за бегството на поранешниот премиер Никола...

Македонија1 час

Невладините организации ги детектираа сите пропусти на истражните органи за бегството на Груевски

Петнаесетина невладини организации меѓу кои и Хелсиншкиот комитет, Цивил, Македонското здружение на млади правници, Евротинк, МОФ, Транспаренси Интернешнл и Транспарентност...

Македонија1 час

(Видео) Орбан за азилот на Груевски: Прашајте ги правниците зошто не е во транзитен центар

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, запрашан од „24.ху“: „Како може криминалец од Македонија илегално да влезе во Унгарија и зошто не...

Крвав четврток2 часа

Вибер-контакт на Мукоски на 27 април: „Шеќерка мене остајте ми ја, отворајте ги вратите“

Од вибер-групата, каде што членуваат некои од пратениците и членови на ВМРО-ДПМНЕ, преку која се организирале граѓаните да дојдат во...

Крвав четврток2 часа

Јанакиески до Мукоски на 27 април: Алал вера за денес, брат

Од СМС и вибер-пораките за 27 април, кои Јавното обвинителство денеска ги презентира на рочиштето за крвавиот четврток во комуникацијата...

Македонија3 часа

Министер од кабинетот на Орбан: Груевски побарал азил преку амбасада на Унгарија

Министерот Гергели Гулијаш од кабинетот на унгарскиот премиер, Виктор Орбан, потврди дека Груевски дал изјава во унгарска амбасада, каде што...

Европа4 часа

Британскиот министер за брегзитот поднесе оставка

Британскиот министер за брегзитот, Доминик Раб, денеска поднесе оставка во знак на протест поради договорот на премиерката Тереза Меј за...

Македонија5 часа

Српска „Политика“: Груевски побегнал преку Албанија

Провладиниот белградски весник „Политика“ во денешното издание на насловната страница објавува текст во кој се тврди дека Груевски во Унгарија...

Македонија5 часа

Бугарското Министерство за правда: На Груевски не му е издаден бугарски пасош

Никола Груевски не е бугарски државјанин и нема поднесено документи за издавање бугарски пасош, соопшти бугарското Министерство за правда по...

Македонија16 часа

Рот за бегството на Груевски: Унгарија ги отвори границите за мигрантите, неверојатно

Државниот секретар за европски прашања во Министерството за надворешни работи на Германија, Михаел Рот, доцна вечерва на својот твитер-профил напиша...

Македонија20 часа

Како Груевски го стопи срцето на Орбан

„Орбан одби 70 проценти од барањата за азил на луѓе кои бегаат од војна, сиромаштија и угнетување. Но, има нешто...

Македонија20 часа

Граѓани му оставија слика од Груевски на Заев

Со транспаренти „Нема правда, нема мир или заборавивте?”, „Како што го пуштивте, така да го вратите”, „Одговорност”, „Немојте пред народот”,...

Македонија21 час

Мицкоски: Одговорност за бегството на Груевски треба да се бара од Заев и Спасовски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку статус на социјалната мрежа „Фејсбук“ повика одговорност за бегството на експремиерот Никола Груевски да...

Македонија22 часа

Унгарската влада за „Макфакс“: Му дозволивме на Груевски да побара азил од безбедносни причини бидејќи беше премиер

Унгарската влада за „Макфакс“ вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде...

Македонија23 часа

Судот ги одби жалбите за „Империја“, Камчев ќе биде 30 дена во притвор

Кривичниот совет од скопска „единица“, составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска-Масевска, ги одби жалбите на осомничените...

Македонија23 часа

Унгарски медиуми: Законот е сменет, унгарската влада треба Груевски веднаш да го врати назад

Унгарските медиуми се полни со вести за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта. Тие пренесуваат дека портпаролот на...

Македонија1 ден

МВР: Не постои ниту една причина Груевски да добие азил во Унгарија

Не постои ниту една причина Никола Груевски да добие азил во Република Унгарија, изјавија од Министерството за внатрешни работи откако...

Македонија1 ден

Европратеничка прашува дали Груевски има ВИП-третман во барањето за азил

Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти...

Досие