Контакт

Забава

Клуни во притворот се претставил како Бред Пит

Објавено пред

Кога холивудскиот актер Џорџ Клуни во петокот беше уапсен поради граѓанска непослушност во текот на протестот пред суданската амбасада во Вашингтон, своето прекршочно дело сакал да го префрли на Бред Пит, објави во вторникот телевизијата Access Hollywood.

Кога холивудскиот актер Џорџ Клуни во петокот беше уапсен поради граѓанска непослушност во текот на протестот пред суданската амбасада во Вашингтон, своето прекршочно дело сакал да го префрли на Бред Пит, објави во вторникот телевизијата Access Hollywood.

Извршниот директор на организацијата Jewish World Watch, Фред Кругер, кој исто така е уапсен на истиот протест и заедно со Џорџ Клуни ја делеле ќелијата, изјави за телевизијата дека славниот актер ја задржал својата позната смисла за хумор во неколкуте часа минати во затворот.

„Правеше сите да се чувствуваме опуштено, нé забавуваше сето време. Кога припадниците на тајните служби нé прашуваа за имињата, се обиде да ги убеди дека тој е Бред Пит“, вели Кругер.

Од друга страна, Кругер, вели дека и покрај шегите, Клуни е многу сериозен кога станува збор за хуманитарната криза во Судан. „Неговото познавање на тамошната ситуација е огромно, многу е активно вклучен во тоа“, додава Кругер.

Клуни и другите учесници на протестот од петокот, меѓу кои беше и неговиот татко Ник Клуни, беа пуштени од затворот по само неколку часа, откако платија глоби од по сто долари. /крај/хи/сн©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Шарлиз Терон го одбележи роденденот на ќерката Џексон

Објавено пред

Шарлиз Терон излезе во елегантен и функционален комбинезон во вторникот за да го прослави деветтиот роденден на својата ќерка Џексон.

45-годишната актерка изгледа прекрасно во маслинов едноделен аутфит во омилениот суши-ресторан во западен Холивуд, каде што често оди со семејството и најблиските пријатели.

Комбинезонот го носи со ракавите лежерно засукани.

Шарлиз додаде дополнителна доза гламур за целиот изглед со црна кожена чанта на „Ив Сен Лоран“ со дебел златен синџир.

Таа беше забележана на балконот пред ресторанот додека разговара со Џексон и нејзината помлада ќерка Август (5).

 

Прикажи повеќе...

Забава

Де Армас во врска со Пол Букадакис откако Бен се смири со Џенифер

Објавено пред

Ана де Армас, актерката од „Нож во грб“, има ново момче.

Кубанката (33) е во врска со раководителот во „Тиндер“, Пол Букадакис (37), веќе неколку месеци, според „Пејџ сикс“.

Порталот ја објави веста токму кога поранешниот партнер на Ана, Бен Афлек (48), беше виден како ја бакнува Џенифер Лопез (51) во Малибу во друштво на нејзините деца близнаци и сестра ѝ Линда Лопез. Бен и Џенифер се повторно заедно од април, иако некои медиуми тврдат дека тие ја обновиле романсата уште во февруари.

„Пол и Ана се запознаа преку пријатели. Тој живее во Остин (Тексас), но времето го дели помеѓу Тексас и Санта Моника (Калифорнија). Пол помина многу време со Ана пред да таа да замине од САД за да снима нов филм“, изјави инсајдер за „Пејџ сикс “.

Истиот извор тврди дека Ана веќе се запознала со членовите на семејството на Пол.

Бен Афлек и Ана де Армас се разделија во јануари. Нивната романса почна во текот на снимањето на трилерот „Длабока вода“ во 2020 година.

Прикажи повеќе...

Забава

Прстенот на Гвен Стефани предизвика шпекулации дека тајно се омажила за Блејк Шелтон

Објавено пред

Попѕвездата Гвен Стефани на раката носи прстен со дијамант лента, што предизвика шпекулации дека таа веќе е мажена за кантри-пејачот Блејк Шелтон.

51-годишната фронтменка на бендот No Doubt беше фотографирана во Лос Анџелес во вторникот, каде што покажа многу интересно парче накит на левиот прст, а некои медиуми за славни личности веднаш коментираа дека ваков накит обично се подарува на невестата.

Ова се случува само неколку дена откако Стефани сподели фотографија на која се чини дека приредува моминска вечер, a во описот на објавата со големи букви напиша: „Таа се мажи“.

Гвен го покажа својот дијамантски прстен облечена во тегет панталони од нејзината линија Anaheim Hillbillies во комбинација со жолта кошула и бели каубојски чизми – најдобра реклама на сопствениот бренд.

Во октомври минатата година Гвен и Блејк решија да се свршат, а со тоа и да ја официјализираат нивната петгодишна врска. Убавата вест ја објавија на „Инстаграм“.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет10 минути

(Видео) Путин пристигна во Женева, портпаролот откри во какво расположение е рускиот лидер пред состанокот

Денеска во Женева ќе се одржи историска средба меѓу рускиот претседател, Владимир Путин и американскиот претседател, Џо Бајден. Портпаролот на...

Македонија3 часа

ЕУ ја стави Македонија на листата безбедни земји за патување

Европската Унија одлучи да ја стави Република Северна Македонија на списокот на земји што се безбедни за патување, пренесуват европските...

Свет4 часа

Борел: Три принципи во новата стратегија на ЕУ кон Русија

Новата надворешнополитичка стратегија на ЕУ кон Русија ќе се заснова на три принципи: одбивање, воздржаност и соработка, изјави високиот претставник...

Регион4 часа

Нови мерки во Србија – дозволени се матурски прослави, угостителите може да работат и на затворено

Поради постабилната епидемиолошка состојба во Србија, од денес во сила се нови мерки, од кои повеќето се однесуваат на угостителските...

Македонија4 часа

Од денеска нема полициски час, дозволени се веселби и настани на отворено

Од ноќеска на полноќ престана да важи одлуката за полициски час, а се укина и ограничувањето на работното време на...

Свет5 часа

Средбата Путин – Бајден во Женева под строго засилени мерки

Денеска, во Женева, американскиот претседател, Џо Бајден, ќе се сретне со рускиот претседател, Владимир Путин, и тоа ќе биде нивна...

Економија5 часа

Денеска се затвора јавниот повик за ваучери за одмор на работници со ниски приходи

Министерството за економија ги известува граѓаните дека заклучно со денешниот ден, 16 јуни (среда), се затвора јавниот повик за издавање...

Свет6 часа

(Видео) Израел бомбардира позиции на Хамас, прекршено примирјето во Појасот Газа

Израел синоќа ги бомбардира позициите на Хамас, со тоа беше прекршено примирјето во Појасот Газа, јавуваат светските агенции. Израелската страна...

Топ21 час

Пронајдени 1.243 стебла марихуана во близина на болницата „Св. Еразмо“ во Охрид

Полицијата пронајде 1.243 стебла марихуана во близина на болницата „Св. Еразмо“ во Охрид. Според информациите на МВР, приведени се две...

Македонија23 часа

28 новозаразени од коронавирус, нема починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 28 нови случаи на...

Македонија1 ден

Актерката Силвија Стојановска доби три и пол години затвор поради учество во шверц на кокаин

Затворска казна од 3,6 години доби актерката Силвија Стојановска за транспортот на 700 килограми кокаин од Колумбија во Шпанија. Нејзиниот...

Македонија1 ден

Филипче ја прими грчката донација од 20.000 дози вакцини од „Астра зенека“

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска пристигнала донацијата од 20.000 дози вакцини на „Астра зенека“...

Свет1 ден

„Политико“: Има пет работи поради кои Бајден ја сака Европа, една од нив е Балканот

Малкумина американски претседатели стапиле на таа функција со толку многу поминати километри во меѓународни патувања како што е Бајден, пишува...

Македонија1 ден

Вчера се аплицирани 4.840 вакцини, прва доза примиле 3.222 граѓани

На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 259.935 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 3.222 граѓани,...

Македонија1 ден

Кацарска: Ниту еден политичар не може да ми влијае за некој предмет

Претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска, тврди дека врз неа не може да влијае ниту еден политичар ниту, пак, да...

Свет1 ден

Израел ги укина маските во затворено

Министерството за здравство на Израел објави дека од денеска веќе не важи обврската за носење заштитни маски во затворен простор....

Македонија1 ден

Владата ќе одлучува за укинување на полицискиот час

На седница што ќе почне денеска во 13 часот, според соопштение од владините служби, на дневен ред пред министрите за...

Свет1 ден

СЗО: Опаѓа бројот на новозаразени од коронавирус во последните седум недели

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејсус, рече дека има пад на новозаразени од коронавирус во последните...

Свет1 ден

Бајден вети дека ќе му ја каже црвената линија на Путин

Американскиот претседател, Џозеф Бајден, вчера во Брисел вети дека ќе му каже на својот руски колега Владимир Путин каде е...

Свет1 ден

Кина возврати на обвинувањата на НАТО: Кажувате невистини, ние сме мирољубиви

Кинеската мисија во Европската Унија денеска ја осуди процената на НАТО од вчерашниот самит дека Кина претставува „системски предизвик“. Водачите...

Досие