Контакт

Забава

Мерилин Мансон заљубен во порно глумица со српско потекло

Објавено пред

Контроверзниот американски шок рокер Мерилин Менсон има нова љубовница, 18 години помладата порно глумица од српско-шкотско порекло Стоја Дол

Контроверзниот американски шок рокер Мерилин Менсон има нова љубовница, 18 години помладата порно глумица од српско-шкотско порекло Стоја Дол, јавува лондоснки „Тајмс“.

Менсон, чие вистинско име е Брајан Варнер, познат е по својата гламурозна шминка, честото покирање на сцена, но и надвор од неа, а најмногу е критикуван поради антирелигиските испади и честите алузии на секс, дрога и насилство.

Менсон, во свој стил, раскажал како на 22-годишната Стоја на венериниот брег и креирал необична фризура во облик на кукаст крст

„Најпрво цртав со молив за очи, а потоа ја повикав рецепцијата на хотелот и побарав линеар, за да испадне совршено. Мислам дека беше околу шест часот наутро“, раскажува Мансон. /крај/ин/ст©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Веб-страницата „Ранкер“: Џокерот на Хит Леџер омилен филмски негативец

Објавено пред

Корисниците на веб-страницата „Ранкер“ гласаа за 10 омилени филмски негативци на сите времиња. И покрај големите  фикциски имиња од хорор-филмови до икони на Марвеловиот универзум, на врвот на списокот на негативци се најде Џокер, кој беше оживеан во 2008 година од Хит Леџер во филмот „Темниот витез“ на Кристофер Нолан.

Хит Леџер успеа на заколнатиот непријател на Бетмен да му даде тридимензионална слоевитост каква што не се постигнува често, а тоа го препознаа и гледачите и критичарите.

Додека снимал, тој водел дневник исполнет со записи и цртежи, кои му служеле како инспирација за Џокер.

Хит Леџер, австралиски актер, почина во 2008 година по смртоносна мешавина на разни лекови. Тој го загуби животот непосредно по снимањето на филмот „Темниот витез“ и беше постхумно награден за својата верзија на Џокер со многубројни актерски признанија, меѓу кои и „Оскар“ за најдобра споредна машка улога.

Покрај победникот Џокер, на списокот на најголеми филмски негативци на веб-страницата „Ранкер“ се најдоа уште некои познати имиња.

2. Дарт Вејдер – серијал „Војна на ѕвездите“

3. Ханибал Лектор – „Кога јагнињата ќе стивнат“

4. Лорд Волдемор – серијал „Хари Потер“

Прикажи повеќе...

Забава

Џастин Бибер покажа како треба да изгледа новото лого на НБА

Објавено пред

Познатиот канадски пејач Џастин Бибер им се придружи на многу луѓе во светот и бара да се промени досегашното лого на НБА поради Коби Брајант, кој почина на 26 јануари во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија.

Музичката ѕвезда на „Инстаграм“ објави фотографија на која е прикажано како треба да изгледа новото лого на НБА-лигата, на кое се наоѓа силуетата на славниот Коби Брајант.

View this post on Instagram

#changethelogo

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

„Променете го логото!“, напиша Бибер кусо, но јасно, проследено со десетици илјади коментари и објави во кои луѓето апелираат да се промени логото.

Иницијативата ја поддржа и раперот Ашер Рајмонд, кој сака исто лого на НБА како и Џастин Бибер.

Сегашното лого на НБА-лигата ја има силуетата на славниот Џери Вест, легендата на Лос Анџелес лејкерс.

Прикажи повеќе...

Забава

Почина легендарниот британски водител и комичар Николас Парсонс

Објавено пред

Долгогодишниот британски комичар и водител на култната радиоемисија Just A Minute, Николас Парсонс, почина по кратко боледување на 96-годишна возраст, пренесуваат многубројни британски медиуми.

Парсонс во Велика Британија беше обожавано лице и глас, многу почитуван од слушателите на Радио Би-би-си. Емисијата почнал да ја води уште во 1967 година, а нејзиниот формат останал речиси ист до последните денови.

Интересно е што во 2018 година Парсонс ја пропуштил првата емисија по повеќе од 50 години. Водителот во тоа време ги загрижил своите обожаватели и слушатели, но Би-би-си набргу ја смирил ситуацијата и појаснил дека станува збор само за кратка пауза што Николас решил да ја земе по децении.

Меѓу гостите во емисијата на Парсонс биле многу познати личности, а една од најслушаните емисии била онаа кога тој му бил домаќин на принцот Чарлс (71), голем обожавател на ликот и делото на Парсонс.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија9 часа

Земјотрес со јачина од 4,5 степени почувствуван во земјата

Земјотрес со јачина од 4,5 степени вечерва беше почувствуван во земјата и регионот. Епицентарот, како што јавуваат медиумите од регионот,...

Македонија11 час

(Видео) Јовески: Потребно ни е силно, професионално и одговорно обвинителство

Државниот јавниот обвинител, Љубомир Јовески, смета дека треба да има силно, професионално и одговорно обвинителство, да не се задоволуваат дневнополитички...

Македонија11 час

Владата бара од инспекторите да извршат увид на градбите во Охрид и Струга

Владата на денешната седница го задолжи Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам да изврши надзор над изградбата на градби од...

Македонија13 часа

Жбогар: Да продолжат реформите, законот за Јавното обвинителство да се донесе пред да се распушти Собранието

Евроамбасадорот Самуел Жбогар порача дека земјава треба да продолжи со реформите во клучните области и дека новиот закон за Јавното...

Спорт13 часа

За 24 часа милион ипол луѓе се потпишаа Коби да е на новото лого на НБА

Повеќе од 1.5 милиони луѓе за помалку од 24 часа се потпишаа на он-лајн петицијата силуетата на Коби Брајант да...

Македонија13 часа

„Анима мунди“: Ужас на скопските улици, се превезува распнат коњ

Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ објави вознемирувачка фотографија на распнат коњ како со камион го превезуваат на скопските...

Македонија14 часа

Откриени креаторите на „Јавна соба“, МВР ќе ги достави доказите до Обвинителството

Министерство за внатрешни работи, сектор за компјутерски криминал и дигитална форензика, во координација со СВР Скопје изврши идентификација на сопственикот...

Македонија16 часа

Вештак во судењето за Ласкарци: Човечкиот фактор пресуден за несреќата

Првата реакција и обидот за сопирање кај возачот настанала во првата секунда, кога ја кренал ногата за гас и ја...

Македонија18 часа

(Видео) Чулев: Спасовски последниот ден делел решенија и во 12 навечер

Само во последните две години МВР потрошило над 4 милиони евра за судски постапки од вработени кои тужеле главно за...

Македонија18 часа

Филипче: Состојбата е под контрола, нема причина за паника за коронавирус во нашата држава

Состојбата е целосно под контрола, во овој момент нема ниту една причина за некаков ризик или паника за коронавирус во...

Македонија19 часа

Рустеми: Јанева бараше да се утврди штетата во „Поштенска банка“ и да се затвори истрагата

Обвинителот Бурим Рустеми од поранешното СЈО сведочеше денеска пред судот за случајот „Рекет“ каде обвинети се Бојан Јовановски и ексшефицата...

Топ20 часа

Се судрија автобус и автомобил на автопатот Куманово-Табановце, дваесетина луѓе повредени

Дваесет и едно лице се тешко повредени во сообраќајна несреќа што синоќа се случила на автопатот Куманово-Граничен премин Табановце, помеѓу...

Култура20 часа

Тимот на „Медена земја“ на настан пред „оскарите“ во друштво со големите холивудски ѕвезди

Тимот на „Медена земја“ беше дел од настан во театарот „Долби“ во Холивуд организиран од американската Академија за филмски уметности и...

Свет21 час

Откриено што се случувало во хеликоптерот на Брајант во последните моменти пред несреќата

Кошаркарската легенда Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во неделата наутро по локално време откако леталото во кое беше ѕвездата...

Свет22 часа

Трамп денеска ќе го објави мировниот план за Блискиот Исток

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека денеска ќе го претстави мировниот план за Блискиот Исток, кој претходно го најави како...

Свет22 часа

Во Германија потврден прв случај на коронавирусот

Во Германија е потврден прв случај на смртоносниот коронавирус, кој се појави во Кина и се прошири и во други...

Свет22 часа

Бројот на жртви од коронавирусот во Кина надмина 100

Бројката на починати од коронавирусот во Кина надмина 100. Според најновите податоци, се работи за 106 смртни случаи, а во...

Македонија1 ден

(Видео) Поранешни вработени во ОХИС: Во фабриката има остатоци од опасна жива

Поранешни вработени во фабриката ОХИС тврдат дека во кругот на фабриката има опасна жива како остаток од работењето на некогашниот...

Топ2 дена

Тело на 60-годишна жена извлечено од водите на Вардар

Телото на 60-годишна жена било извлечено од реката Вардар во Скопје. „Вчера, во СВР Скопје било пријавено дека во водите...

Македонија2 дена

Град Скопје објави итни мерки и препораки поради загадувањето

Бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи и поскапен паркинг се дел од итните мерки од надлежност на Град Скопје,...

Досие