Контакт

Забава

Жените најсреќни на 28 години

Објавено пред

Научниците откриле дека жените се најсреќни на возраст од 28 години. Тогаш, имено, се полни со самодоверба, среќни со својот живот и задоволни

Научниците откриле дека жените се најсреќни на возраст од 28 години. Тогаш, имено, се полни со самодоверба, среќни со својот живот и задоволни од своето тело.

И сега најдобриот дел – тој период трае цели две години, по што почнуваат грижите околу брчките, белите влакна, дебелината…

Доброто мислење за себе во поголемиот број случаи резултира и со квалитетниот сексуален живот.

“Ова е периодот кога косата на жената изгледа најдобро, кога нејзиното тело изгледа најдобро и кога е на врвот од самодовербата“, тврдат научниците кои го направиле истражувањето врз четири илјади жени.

Истото истражување покажало дека жените со работата се најзадоволни во 29 година, а со врската една година подоцна, додека најдобриот секс се врзува за 28-та година.

Во раните триесетти ќе почувствуваат финансиско задоволство, а ќе се смират со семејниот живот во 32.



©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

(Видео) Жежок танц на шипка во изведба на Џеј Ло

Објавено пред

Актерката Џенифер Лопез (50) беше воодушевена од веста дека е номинирана за „Златен глобус“ за нејзината улога на Рамона во филмот „Hustlers“. Таа игра стриптизета која заработува пари за себе и своето дете со танцување во клуб.

Сцените ги воодушевија нејзините следбеници, а нејзиниот свршеник Алекс Родригез (44) го пофали нејзиниот труд на социјалните мрежи. Неодамна на „Јутјуб“ се појави видео во кое Џенифер танцува на шипка, мрда со задникот, се забавува со гостите, а околу неа има многу банкноти што ги  добива од нив.

Нејзините следбеници напишаа бројни коментари под видеото, а се чини дека Џенифер овој пат ги шокираше со нејзиниот танц и талент.

За потребите на улогата, пејачката мораше да тренира и напорно да вежба за да биде во совршена форма. Исто така таа посети и неколку стриптиз-клубови за да дознае повеќе за работата на девојките што танцуваат на шипка.

Прикажи повеќе...

Забава

На Тајланд е родено маче со две лица

Објавено пред

Маче со две лица се роди во село во провинцијата Рачабури на Тајланд, пренесува „Бангкок пост“. Според сопственичката на невообичаеното маче, 52-годишната Чабапраи Нилпет, нејзината персиска мачка во понеделникот омачила само едно маче, а поради компликации, не можела да ги роди и другите мачиња.

Нилпет потоа го однела своето милениче во ветеринарна клиника, каде што мачката имала царски рез. Лекарите извадиле две мачиња од нејзината матка, од кои едното имало две муцки. Мачето имало проблеми со дишењето, но ветеринарот ги вентилирал белите дробови по што необичното маче успеало да си ја поврати силата и да дише нормално.

„Неговата лева муцка ја нареков злато, а десната сребро. Јас ќе се грижам за тоа, така што тоа ќе живее што е можно подолго бидејќи никогаш не сум видел таква љубопитна мачка“, изјави Нилпет.

Сопственичката сега го храни своето специјално милениче со шприц бидејќи неговата состојба го спречува да цица од својата мајка.

Дипросопијата е абнормалност во која лицето на мачката се проширува додека се развива и потоа се појавува второ лице, а сето тоа се случува во ембрионалната фаза. Состојбата е предизвикана од прекумерно количество од еден многу специфичен протеин, кој се нарекува СХХ и кој се произведува додека мачињата се уште во матката. Овие мачки истражувачите ги нарекуваат и јанус-мачки зашто нивната состојба ги потсетувала на Јанус, римскиот бог со две лица.

Многу мачиња со ваква состојба не преживуваат и повеќето умираат само неколку часа по раѓањето, а некои по неколку дена зашто им е речиси невозможно да цицаат од своите мајки како нормалните мачиња.

Прикажи повеќе...

Забава

Кристина Агилера на својот Инстаграм најави големо роденденско расположение

Објавено пред

На 18 декември ќе наполни 39 години.

И една недела пред нејзиниот роденден, Кристина Агилера сподели низа сензационални фотографии, истакнувајќи ги своите облини во светло портокалов комбинизон со длабоко деколте.

На својот Инстаграм, 38-годишната пејачка и кантавторка напиша „Енергија на стрелец. Големо расположение за роденден во најава…“ а ан објавата прикачи и неколку имојли (емоции) – ѕвезда, праска, оган, срце и ракета.

Впечатливиот изглед го дополни со дијамантски обетки, и розов светкав кармин.

Агилера, мајка на две деца, штотуку ја заврши својата најнова турнеја, наречена Турнеја Икс (The X Tour), со последно застанување во Палачио де лос Депортерс, Мексико Сити.

Турнејата опфати 15 градови во Европа и три во Мексико – а започна на 4 јули во Париз и заврши на 7 декември во Мексико Сити.

 

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија7 минути

Максим Ацевски едногласно избран за нов државен ревизор

Пратениците едногласно со 81 глас го изгласаа Максим Ацевски за нов државен ревизор. Пратениците изборот го поздравија со аплауз, а...

Македонија2 часа

Обвинителството проверува дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта

Основното јавно обвинителство Гостивар постапува за утврдување на причините за смртта на 13-годишно девојче од Гостивар, чие безживотно тело беше...

Македонија2 часа

Талевски: Само сакавме да ги намалиме цените на превозот за ученици

Повеќе од два часа обвинетиот ексградоначалник на општина Битола, Владимир Талески, одговараше на прашањата на својот адвокат Димитар Дангов за...

Македонија3 часа

СДСМ смета дека нема пречка за една изборна единица на изборите во април

Доцна синоќа раководството на СДСМ го усогласило ставот дека се подготвени за една изборна единица на претстојните предвремени парламентарни избори...

Македонија3 часа

В сабота ќе работат и градинките

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 14 декември ќе биде работен и за градинките на територијата на државата....

Свет5 часа

Трамп до универзитетите: Укинете го антисемитизмот ако сакате пари

Американскиот претседател, Доналд Трамп, потпиша извршна наредба за забрана на федералните фондови наменети за универзитетите и колеџите, кои дозволуваат антисемитизам....

Свет5 часа

(Видео) Се запали рускиот разорувач „Адмирал Кузњецов“, тројца повредени

Рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ се запалил додека го поправале на докот во Мурманск, при што повредени се три...

Регион6 часа

Преговорите за влада на Косово без резултати , нема договор за коалиција

Во косовското собрание синоќа се одржа уште една средба на лидерот на Движењето Самоопределување Албин Курти и лидерот на Демократскиот...

Свет6 часа

Санчез доби мандат за формирање влада

Шпанскиот крал Фелипе Шестти му довери на досегашниот премиер Педро Санчез мандат да се обиде да формира влада. Социјалистичката партија...

Свет6 часа

САД ја предупреди Северна Кореја да е откаже од нуклеарната програма и да избегнува провокации

САД се подготвени да бидат флексибилни во преговорите чија цел е Северна Кореја да се натера да се откаже од...

Свет7 часа

Парламентарни избори во Велика Британија – главни ривали се Џонсон и Корбин

Граѓаните на Британија денеска гласаат на вонредни парламентарни избори на кои се решава не само кој ќе управува во земјата,...

Спорт17 часа

Легендарниот шампион Леон Спинкс се бори за живот

Легендарниот шампион во тешка категорија, Леон Спинкс, се бори за својот живот во болница, потврди неговата сопруга, која побара молитви...

Регион18 часа

Уапсени двајца Срби и еден Македонец за убиството во Братислава

Во Унгарија уапсени се двајца Срби поради смртта на Никола Косаниќ (22), кој во неделата беше до смрт претепан во...

Македонија19 часа

Девет членки на ЕУ предложија нова методологија за проширување

Девет земји членки на ЕУ излегоа со заеднички предлог за нова методологија за проширување на членството во ЕУ, за што...

Топ22 часа

Возило излета од патот кај Дебарца и удри во пешак и паркирано возило

Синоќа на магистралниот пат Кичево – Охрид, во атарот на селото Радомирово, општина Дебарца, патничко возило управувано од Љ.В.(46) од...

Македонија23 часа

Се укинува законот за зелените пазари

Со 50 гласа пратениците го подржаа предлогот на министерот за економија, Крешник Бектеши, кој побара по скратена постапка да престане...

Македонија23 часа

Манчевски: Префрлањето на администрацијата во приватниот сектор нема да биде политички отстрел

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, најави дека до крајот на годината ќе ги предложи пакет-мерките за префрлање...

Македонија1 ден

Обвинителството испитува кој ги објавува аудиоснимките поврзани со „Рекет“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција оформи предмет и веќе проверува кое е лицето што ги објавува...

Свет1 ден

Австралиските пожарникари сами собираат средства за квалитетни маски за дишење

Пожарникарите во Нов Јужен Велс, Австралија, поведоа итна акција за собирање средства за набавка на подобра безбедносна опрема кога открија...

Македонија1 ден

Објавени аудиоснимки поврзани со „Рекет“: „Не знам, куферот со пари не е кај Заев“

На јутјуб-каналот U6e Big се појавија нови аудиозаписи поврзани со случајот „Рекет“. На нив се слуша глас кој личи на...

Досие