Контакт

Актуелно

Свет7 минути

Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски верници

Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски државјани, пренесуваат светските медиуми. Несреќата се случила синоќа во...

Македонија14 минути

Сончево време со температура до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од...

Свет15 минути

Трамп го предупреди Ердоган дека ќе биде запаметен како ѓавол

Американскиот претседател Доналд Трамп на 9 октомври, кога започна турската акција во североисточна Сирија, му напишал писмо на турскиот претседател...

Спорт55 минути

Почина боксерот Патрик Деј

Американскиот боксер Патрик Деј почина четири дена по борбата со сонародникот Чарлс Конвел во Чикаго. Деј доживеал тешки повреди на...

Европа56 минути

Санчез нема да преземе итни мерки поради протестите во Каталонија

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез изјави дека нема да преземе итни мерки во покраината Каталонија, каде застапниците за независност се...