Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Јакимовски: Во овие тешки времиња многу е битно кој ќе биде врховен командант

Во Прилеп го искажуваме нашиот восхит од херојството на нашите борци кои на 11 октомври 1941-та го означија почетокот на...

Свет44 минути

Италија го потврди состанокот на Г7

Италија, која претседава со Г7 потврди дека ќе одржи состанок на групата попладнево. Преку веб-страницата на италијанското претседателство соопшти дека...

Свет46 минути

Зеленски го спореди Иран со Русија

Активностите на Иран, како и руските, се закануваат да предизвикаат поголем конфликт, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски. Тој повика на...

Свет48 минути

Израел ќе одговори на нападот на Иран

Израел ќе одговори на нападот на Иран, но носителите на одлуки не дошле до заклучок за видот на одговорот, изјави...

Македонија2 часа

Ковачевски: Колку е значајно членството во НАТО за нашата безбедност гледаме сега во време на конфликти

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски, денес во изјава за медиуми ја посочи важноста на носењето тешки во однос на влегувањето...