Контакт

Актуелно

Свет6 часа

(Видео) Се породи жена заразена со коронавирус, докторите носат заштитни одела

Видео од кинеска болница во провинцијата Хубеи се појави во јавноста, на кое се гледа жена која се пораѓа, а...

Свет6 часа

Мајка и дете извлечени живи од урнатините во Турција

Жена и нејзиното дете се извлечени живи од урнатините на зграда во провинцијата Елазиг, источна Турција, по земјотресот во кој...

Регион8 часа

Србин кој живее во Вухан: „Не стравувам, но едвај чекам да си дојдам дома“

Стефан Војниќ (27) од Белград, кој во моментов се наоѓа во најопасниот град во светот Вухан којшто веќе неколку дена...

Спорт9 часа

Шпанија го одбрани европскиот ракометен трон, Хрватите само сребрени (видео)

 Шпанија останува најдобрата европска ракометна репрезентација, откако со 22:20 во драматичен меч ја победија Хрватска, која го играше своето прво...

Црна хроника12 часа

Прилепчанец дивеел низ градот – удрил во паркирано возило, па го оштетил со секира

Приведен е 23-годишник од Прилеп, со иницијали Е.М. кој удрил во паркирано возило, а потоа излегол и со секира го оштетил...