Контакт

Актуелно

Свет9 часа

Главниот епидемиолог на САД ќе ангажира обезбедување – добил смртни закани

Водечкиот епидемиолог од САД, д-р Ентони Фаучи, рече дека добил смртни закани поради неговата работа во врска со пандемијата на...

Македонија10 часа

СДСМ: Новата влада ќе има помал број министри

СДСМ информира дека започнале сериозни, темелни преговори со претседатели и високи претставници на политички партии кои се дел од новиот...

Европа10 часа

(Видео) Заложничка драма во банка во Франција

Заложничка криза се случува во банка во центарот на градот Авра во Франција, пренесува „Дејли експрес“.Според порталот, напаѓачот ослободил двајца...

Свет10 часа

Лукашенко: Ми го подметнаа коронавирусот

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, изјави дека не е случајно заразeн со Ковид-19, пренесува „Спутник“. Според него, болеста му била...

Регион13 часа

На продажба земјиште со минско поле во Босна

Стечајниот управник во фирмата „ГИК Брод“ од Брод во Босна распишал лицитација за продажба на повеќе 100.000 квадрати земјиште на...