Контакт

Актуелно

Црна хроника33 минути

На гласање дошла со маска со партиски симбол – полицијата ја привела

Претседатеот на избирачкиот одбор на гласачкото место бр. 2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје побарал интервенција од полицијата бидејќи...

Регион51 минута

Кон: Белград сега е бомба, подобро да воведеме полициски час

Главниот српски епидемиолог, Предраг Кон, изјави дека мора да се спречи вирусот и дека било полесно кога во сила биле...

Свет2 часа

Белгиската министерка за здравство се појави во парламентот со невообичаена маска

Белгиската министерка за здравство, Меги де Блок, бчера во парламентот носела невообичаена маска за лице со која привлекла големо медиумско...

Свет2 часа

Двајца планинари загинаа на Монблан, паднале од 200 метри висина

Двајца италијански планинари загинаа денеска на Монблан, а се претпоставува дека се изгубиле поради лошото време пред да паднат од...

Свет2 часа

Во светот се воведуваат нови рестрикции – надеж влеваат завршните испитувања за вакцина

Милиони луѓе се соочени со нови рестрикции додека расте бројот на заразени од коронавирус во светот, но надеж дава почетокот...