Контакт

Актуелно

Свет30 минути

Русија ја испрати првата серија од вакцината во Белорусија

Русија ја испрати првата серија од својата вакцина „спутник V Ковид-19“ во Белорусија на клинички испитувања. Се работи за прва...

Регион2 часа

Продолжена забраната за влез во Грција

Грција донесе одлука границите да останат затворени за граѓани oд трети земји, пишува „Новости“. И, по 1 октомври, Грција нема...

Македонија3 часа

Посебни паркинг-места за трудници и за семејствата со деца до тригодишна возраст во Скопје и Велес

На неколку локации во Скопје и Велес се обезбедени паркинг-места наменети за бремените жени и за семејствата со деца до...

Свет3 часа

Пo приватна забава во Германија, 900 луѓе во карантин

По една приватна семејна забава во германскиот град Билефилд, повеќе десетици лица се заразени од коронавирус, 900 луѓе мора да...

Македонија4 часа

Полицијата до граѓаните: Не наседнувајте на повиците за наводни сообраќајни несреќи

Речиси секојдневно до полицијата стигнуваат пријави од измамени граѓани, а во врска со наводни сообраќајни несреќи и плаќање големи суми....