Контакт

Актуелно

Свет3 часа

Турската војска воспостави контрола над сирискиот град Рас ал-Ајин

Турската војска денеска воспостави контрола над сирискиот пограничен град Рас ал-Ајин, пренесуваат медиумите. Турските трупи и опозициските единици кои се...

Црна хроника3 часа

Ограбен таксист во Батинци

Скопски таксист бил ограбен синоќа во скопското село Батинци. Според информациите од полицијата, настанот се случил во близина на угостителски објект...

Европа4 часа

Eвакуирани 4.000 луѓе во Италија поради бомба од Втората светска војна

Италијанските власти евакуираа 4.000 луѓе од центарот на северниот град Болцано поради деактивирање на авионска бомба од Втората светска војна....

Свет6 часа

Од март во Германија задолжителна вакцинација против сипаници, казна 2.500 евра

Германскиот бундестаг започна со советување за законски измени кои би донеле до задолжителна вакцинација на деца, кои одат во градинка...

Свет7 часа

Сорос: Европа треба да се соочи со својата албанофобија

Постојат прикриени предрасуди и нетрпеливост кон етничките Албанци во Западна Европа, што не може да се потценат при одбивањето на...