Контакт

Актуелно

Економија14 минути

УЈП: До 15 јули скенирани повеќе од 2,9 милиони фискални сметки

Управата за јавни приходи информира дека од 1 јули 2019 година, кога почна реализацијата на мерката поврат на 15 %...

Македонија1 час

Мицкоски: Нема да одам на лидерска средба на која предвремени избори не се тема

Не ја гледам потребата да присуствувам на лидерска средба на која ќе се разговара за сè, освен за датум за...

Регион2 часа

Грчките метеоролози со вонредно предупредување за опасност од ново невреме

Постои опасност Грција да биде зафатена од ново невреме проследено со силни врнежи од дожд, а на некои места и...

Свет2 часа

(Видео) Во Чеченија падна авион и се заби во куќа  

Спортски авион падна денеска врз куќа во чеченското село Новошчедрински, соопшти за „Спутник“ републичката управа при чеченското Министерство за вонредни...

Свет3 часа

Меркел вторпат седната на церемонија по последната епизода на тресење

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно го прекрши протоколот седејќи за време на изведување на националната химна денеска кога ја пречека...