Контакт

Актуелно

Европа16 минути

Уапсена албанска банда во Британија која киднапирала човек и барала откуп од 400.000 фунти

Британската полиција уапсила албанска банда која киднапирала 30-годишен маж и барала откуп од 400.000 фунти, а Албанците ја тепале и...

Европа29 минути

Аналитичари: Путин ќе ја интензивира војната во Украина

Путин ќе оди на заострување на војната и нуклеарната закана во Украина, но сепак треба да видиме дали се можни...

Македонија2 часа

СДСМ: Ги зголемивме платите во образованието за 36% во споредба со ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за наставниците и образованието. За само пет години платите на вработените во основното и...

Забава2 часа

Ратајковски: Филмот „Русокоса“ ја фетишизира женската болка

Супермоделот Емили Ратајковски го коментираше новиот филм за животот на холивудската актерка Мерлин Монро, „Русокоса“ (Blonde). Во видеото објавено на...

Свет2 часа

Во ракетен напад врз Запорожје, уништен е центарот за рехабилитација за деца со посебни потреби

Руските сили утринава извршија ракетен напад врз градот Запорожје и две села во областа Запорожје, а во тие напади е...