Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Апелирам Македонците од Албанија масовно да учествуваат во пописот, порача Мицкоски

Додека се случуваат сите овие проблеми, пропагандите на соседите никогаш не престанаа. Додека оваа власт не убедува во придобивките од...

Регион4 часа

КФОР: Ја следиме ситуацијата, спремни сме да реагираме доколку има потреба

Мисијата КФОР денеска соопшти дека продолжува внимателно да ја следи ситуацијата во Бањска, како и дека нејзините војници се присутни...

Македонија6 часа

Османи: Силно го осудувам убиството на полицаец на северот во Косово

Македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи преку социјалната мрежа „Икс“ (Твитер), изрази осуда за убиството на полицаец во Косово....

Спорт9 часа

„Го молевме и му викавме дека не може“ – потресна исповед на Јелена Ѓоковиќ за деновите кога Новак сакал да го напушти тенисот

Новак Ѓоковиќ бил подготвен да го напушти тенисот пред пет години. Оваа информација во јавноста ја сподели неговата сопруга Јелена...

Македонија10 часа

Попладне нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Метеоролозите најавија нестабилно време со пороен дожд и грмежи за попладнево. Локално процесите ќе бидат и во форма на невреме,...