Контакт

Актуелно

Македонија16 минути

Судењето против Камчев за „Плацеви на Водно“ почнува на 16 јули

Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацеви на Водно“, ќе почне на 16 јули. Како што соопшти Кривичниот...

Македонија31 минута

Ѓорчев: Итните постапки за вадење на лични документи се три пати поскапи, ова е грабеж

Итните постапки се три пати поскапи, власта ги пљачка граѓаните со личните документи, обвини на прес-конференција, Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ, зборувaјќи...

Македонија2 часа

Омбудсман: Училиштата веднаш да им ги вратат парите на родителите за свидетелствата

Народниот правобранител и годинава констатира дека продолжува праксата дел од училиштата неосновано и надвор од закон да им наплаѓаат на...

Свет2 часа

„Делта“ сојот на коронавирус му се заканува на светот, сметаат експертите

Осум милиони жители на кинескиот град Донггуан вчера направиле тест за Ковид-19, откако викендов биле регистрирани два случаи на заразени...

Европа4 часа

Путин: Наместо крај на Студената војна, победи желбата за ширење на НАТО

Во авторска статија објавена во германскиот весник „Цајт“, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Москва се надевала дека крајот на...