Контакт

Актуелно

Свет33 минути

Холандски научници: Аерозагадувањето може да влијае на пораст на заразени од коронавирус

Постојат докази дека загадувањето на воздухот ја влошува состојбата со коронавирусот и влијае на зголемувањето на бројот на заразени лица...

Свет1 час

Мозаиците во „Аја Софија“ ќе бидат покриени со завеси или ласери за време на муслиманска молитва

Мозаиците во истанбулската „Аја Софија“ ќе бидат покриени со завеси или ласери за време на муслиманската молитва, објави портпаролот на...

Свет1 час

(Видео) Поплавата за миг однесе цела куќа во Кина

Во долината на реката Јангце се забележани врнежи од дожд какви што не се паметат во последните 50 години, а...

Регион2 часа

Зголемен број на тестирања во Црна Гора, откриени уште 400 заразени

Црногорскиот Институт за јавно здравје објави дека околу 400 од 2.000 тестови на коронавирус кои биле испратени во лабораторија во...

Македонија2 часа

Прекршочни за 169 лица кои не носеле маска

Синоќа во земјава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 169 прекршоци. Министерството за внатрешни...