Контакт

Актуелно

Свет5 часа

Ердоган: Ембаргото на продажба на оружје нема да ја запре турската офанзива

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, изјави дека ембаргото на оружје за Турција нема да стави крај на офанзивата во Сирија....

Македонија7 часа

(Видео) Се сечат дрвјата кај „Инекс-Горица“ во Охрид

Се сечат дрвјата кај хотелот „Инекс-Горица“, во Охрид, а акцијата ги вознемири охриѓани. Откако активностите околу хотелот наидоа на низа...

Македонија9 часа

Кривична против стружанец кој изградил автокамп без одобрение

Полицијата од Струга поднесе кривична пријава против 50-годишниот Б.К. од селото Калишта, струшко, поради бесправно градење. „Во текот на 2019,...

Европа11 час

(Видео) Шпанското знаме, наместо кај кралот, заедно со падобранецот заврши на бандера

На воената парада во Мадрид, падобранецот наместо свечено да му го предаде знамето на кралот остана да виси на бандера....

Црна хроника14 часа

Вработена во казино заработи кривична, без покритие уплатила 474,888 денари

Полицијата поднесе кривична пријава против Н.Ѓ.(22) од Скопје поради постоење основи за „затајување“ и против Ш.Н.(33) од селото Сарај, поради...