Контакт

Актуелно

Регион1 час

Итен состанок на кабинетот на Вучиќ по оставката на Харадинај

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва се сретна со своите соработници, како и со претседавачот и српски член во Претседателството на...

Црна хроника2 часа

Притвор за едно лице поради криумчарење 18 мигранти меѓу кои и четири деца

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување истражна постапка...

Свет3 часа

Човекот кој го запали студиото за анимации во Јапонија е крадец и ментално болен

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во...

Македонија4 часа

(Видео) Илиевски: Денеска е закопана правната држава

„Ваков чин на една дисциплинска постапка каде не се дозволи јавноста и медиумите и новинарите да бидат присутни е недопустлива....

Регион6 часа

(Видео) Проблеми со струјата и телефоните по земјотресот во близина на Атина

Во подрачјето што беше погодено од земјотресот во Грција во моментот има проблеми со електричната енергија и телефоните, јавуваат локалните...