Контакт

Актуелно

Забава3 часа

Галеб украл кеса со марихуана и спасил маж од апсење

Маж од Шведска успеал да избегне апсење кога галеб му ја украл кесата со марихуана и одлетал со неа. Бизарната...

Регион6 часа

Во Грција уапсени две лица поради подметнување на пожар

Грчката противпожарна служба соопшти дека денеска на Пелопонез биле уапсени две лица на возраст од 47 и 43 години, поради...

Забава6 часа

(Видео) Околу 3.000 велосипедисти возеа голи низ Филаделфија

Околу 3.000 велосипедисти учествуваа на годинешното голо возење низ Филаделфија (Philly Naked Bike Ride), информираат организаторите на манифестацијата која промовира позитивен...

Македонија7 часа

СДСМ: Објавувањето на доверливи документи со цел да се поткопа истрагата е кривично дело

Истрагата за Рекет да се забрза, нема да успеат обидите на ВМРО-ДПМНЕ преку дезинформации да ги спаси криминалците и тајкуните,...

Свет7 часа

Белата куќа: Трамп жали што не вовел повисоки царини за Кина

Кога американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека му е жал за воведувањето повисоки царини за Кина, тој сакаше да каже...