Контакт

Актуелно

Регион43 минути

Хрватот кај кого е потврден коронавирус во петокот бил на работа, се огласија и од компанијата

Првиот Хрват кај кого беше потврдена инфекција со коронавирус е вработен во технолошката компанија „Ериксон Никола Тесла“ и бил на...

Регион2 часа

Еден од Србите што се вратил од Тајланд е пуштен од болница, другиот е задржан

Еден од двајцата мажи остана на инфективното одделение во Општата болница во Шабац поради сомнение дека би можел да е...

Свет4 часа

(Видео) Иранскиот заменик-министер за здравство заразен со коронавирус

Заменик-министерот за здравство на Иран, Ираџ Харирчи, е позитивен на тестот за коронавирусот, објави иранската новинска агенција ИЛНА, додавајќи дека...

Европа4 часа

(Видео) Полупразни плоштади и улици во Милано, коронавирусот внесува немир кај посетителите

Откажани настапи на миланската опера, празни деловни простории и плоштади се слики кои доаѓаат од Милано откако коронавирусот се прошири...

Свет4 часа

Почина Хосни Мубарак

Нкогашниот египетски претседател Хосни Мубарак почина на 91 година, пренесуваат египетските медиуми. Мубарак, кој беше на чело на Египет речиси...