Контакт

Актуелно

Европа1 час

Италијанците ќе добијат бонус од 500 евра за летување

Во Италија, во август, поради правилата за ограничениот број на луѓе на плажи, ресторани и други јавни места, цената на...

Економија1 час

Горивата поскапуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 2,5 и за 3 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија...

Македонија2 часа

Државјани на Албанија илегално влегле во земјата и го прекршиле полицискиот час

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, државјани на Република Албанија, поради сторено кривично дело непостапување според здравствените...

Свет2 часа

Во Вухан тестирани 6,5 милиони луѓе за девет дена

Вухан, епицентарот на епидемијата на коронавирус, тестира повеќе од 6,5 милиони луѓе за само девет дена, соопштија кинеските власти. Тамошните...

Европа3 часа

Глоба до 500 евра за фрлање маски и ракавици на улица во Рим

Глоба до 500 евра е воведена во Рим за фрлање заштитни маски и ракавици на улица. Тоа е предвивдено во...