Контакт

Актуелно

Свет52 минути

Кремељ: Меѓународната заедница да не брза со заклучоци за нападите на Саудиска Арабија

Неприфатливо е да се зборува за евентуална одмазда за нападите врз саудиските нафтени постројки, порача Русија и ги повика земјите...

Свет1 час

Тројца починати и над 220 заразени од листерија во Шпанија

Тројца луѓе починаа, а најмалку 222 се заразени во досега најголемата епидемија на листерија забележана во Шпанија, соопшти Светслата здравствена...

Македонија3 часа

Влада: Службените трошоци на членовите на Владата се намалени за 26% во однос на првиот мониториран циклус

Владата го објави најновиот шестмесечен извештај за трошоците на функционерите на актуелниот состав на Владата. Целта на оваа алатка, како...

Црна хроника4 часа

Маж пристигнал на Клиниката за токсикологија и починал

Непознато машко лице синоќа пристигнало на Клиниката за токсикологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што починало, соопшти МВР. Според...

Култура5 часа

Познатиот режисер Фатих Акин пристигна во Битола

Попладнево во Битола пристигна специјалниот гостин на 40. ИФФК „Браќа Манаки“, светски познатиот режисер Фатих Акин. Го пречека директорката Гена...