Контакт

Актуелно

Регион55 минути

Србија размислува да забрани увоз на возила постари од 10 години

Министерот за заштита на животната средина во Србија, Горан Триван, рече дека во земјата се размислува за можноста за забрана...

Европа2 часа

Романија: Запленет еден тон кокаин, уапсени двајца српски државјани

Властите во Романија запленија повеќе од еден тон висококвалитетен кокаин скриен во чамец што се превртел во делтата на Дунав.Полицијата...

Македонија5 часа

(Видео) Екологистите децидни, ние не сме Африка, па да отвораме рудници

Плодната почва и воздухот трајно ќе бидат уништени, а Македонија ќе биде претворена во пустина ако не се спречи отворањето...

Македонија5 часа

ИВЗ обвинува за исламофобија оти државата не ѝ го враќа имотот

Исламската верска заедница тврди дека поседува имот во половина Скопје, кој бара да си го врати преку процесот за денационализација....

Македонија5 часа

Министерството за правда: Од ВМРО-ДПМНЕ, наместо амандмани, добивме есеистички текст

Во Законот за Јавното обвинителство, кој го испрати Министерството за правда во собраниска процедура, се имплементирани сите меѓународни принципи. Министерството...