Контакт

Актуелно

Европа16 минути

Италијанците ќе добијат бонус од 500 евра за летување, но услугите на плажите ќе бидат повисоки за 20 отсто

Во Италија, во август, поради правилата за ограничениот број на луѓе на плажи, ресторани и други јавни места, цената на...

Економија23 минути

Горивата поскапуваат

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 2,5 и за 3 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија...

Македонија38 минути

Државјани на Албанија илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, државјани на Република Албанија, заради сторено кривично дело – непостапување според...

Свет2 часа

Во Вухан тестирани 6,5 милиони луѓе за девет дена

Вухан, епицентарот на епидемијата на коронавирус, тестира повеќе од 6,5 милиони луѓе за само девет дена, соопштија кинеските власти. Тамошните...

Европа2 часа

Глоба до 500 евра за фрлање маски и ракавици на улица во Рим

Глоба до 500 евра е воведена во Рим за фрлање заштитни маски и ракавици на улица. Тоа е предвивдено во...