Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Времето ќе биде сончево со температура до 13 степени

Времето денеска ќе биде сончево, попладне и до крајот на денот со умерена до значителна облачност. Вдолж Повардарието ќе дува...

Македонија1 час

Без струја ќе останат делови на Кисела Вода, Аеродром, Карпош и Сопиште

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода, Аеродром, Карпош и Сопиште. Од 12...

Свет12 часа

Русија доби нова влада

Рускиот претседател Владимир Путин денес ја одобри новата влада во земјата во која остануваат повеќе министри од претходниот мандат, но...

Свет15 часа

Ноќевање во Давос чини 2.700 евра

Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија, и пристигнувањето на најмоќните луѓе во светот, придружувани од бројни делегации и уште поголем...

Црна хроника16 часа

Скопјанец се шетал со пиштол на улица

Полицијата поднесе кривична пријава против 29-годишен скопјанец кој носел оружје со себе, без да има дозвола. Според информациите на МВР,...